Звіт Правління відділення НПУ в м.Києві за 2018 рік

Шановні колеги!

У Київському міському нотаріальному окрузі зареєстровано та працює 1254 приватних нотаріусів.

В 15 державних нотаріальних конторах Києва та Київському державному нотаріальному архіві у яких працює 114 державних нотаріуса.

За минулий рік припинили діяльність 44 нотаріуса, а за останні три роки 133 нотаріуса. В той же час нотаріальна спільнота поповнилась 60-ма нотаріусами, це і нотаріуси які змінили нотаріальні округи так і молоді нотаріуси, які зареєстрували свою діяльність вперше після складання іспиту.

В минулому 2018 році Правління відділення Нотаріальної палати в м. Києві, як і у три попередніх роки виконувало усі покладені на нього завдання та функції.

Ми провели загальні зборів нотаріусів Києва на яких обирали делегатів на з’їзд, наших представників до ревізійної комісії (Кияницю Аллу Федорівну) та комісії з професійної етики (Шапченко Марію Іванівну), хвалили 1 резолюцію «Щодо запровадження конкретних критеріїв (диференціації критеріїв) для застосування відповідальності (санкцій) за порушення в сфері державної реєстрації». Що ми отримали у відповідь? Моніторинг, камеральні перевірки відключення від реєстрів, сертифікацію при поновленні доступу, законодавчі ініціативи про уповноважених Міністерства юстиції.

Протягом року відбулося 8 засідань Правління відділення на яких вирішувались поточні питання діяльності відділення (затвердження кошторису відділення, штатного розпису, планів роботи відділення, стану сплати членських внесків, фінансування в тому числі святкування Дня нотаріату та створення фільму з нагоди 25-річчя прийняття закону України «Про нотаріат»).

Ми провели одне розширене засідання правління за участі Управління нотаріату ГТУЮ в м. Києві з питання належної роботи Київського державного нотаріального архіву. Управління юстиції вважало, що наші звернення з питань неналежної організації роботи архіву безпідставні. На сьогоднішній день прокуратурою міста Києва порушена кримінальна справа ведеться розслідування. Чекаємо до якого висновку прийде прокуратура в питанні організації роботи нотаріального архіву.

На сьогоднішній день керівник архіву змінений і у мене, як у голови відділення немає жодного звернення з приводу неналежної роботи архіву.

Правління своєю роботою намагається встановити довіру нотаріусів до самоврядування. Відкритість, прозорість у роботі, залучення якомога більшої кількості нотаріусів до роботи нотаріального самоврядування. Звітність перед членами НПУ за використані кошти. Стан заборгованості по внескам, підключення до реєстру Територіальної громади, Протоколи загальних зборів, протоколи засідання Правління, витрачання коштів відділення постійно знаходяться у відкритому доступі на сайті відділення.

Минулого року ми організували і провели три семінари з підвищення кваліфікації з видачою свідоцтва про підвищення кваліфікації:
“Контроль у сфері державної реєстрації” 23.02.2018
“Новели процесуальних кодексів. ІІ Нотаріус – учасник судового процесу. Аналіз судової практики” 17.04.2018
“Теоретичні питання та практичні проблеми застосування положень Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” 06.11.2018

Нотаріуси Києва мали можливість прийняти участь у 2-х вебінарах та 5-ти семінарах організованих Нотаріальною палатою України, Головним територіальним управлінням юстиції в м. Києві до проведення яких були залучені наші колеги Марія Іванівна Шапченко, Дмитро Кирилюк, Олена Кирилюк, Наталія Козаєва.

Крім того відділенням НПУ в м.Києві створено та запущено в експлуатацію сайт Дистанційного підвищення кваліфікації. Розроблено тестові завдання з допомогою яких можна перевірити свої знання за темою курсу. Користуючись нагодою дякую Людмилі Сергіївні Садиховій, Юлії Войтовській та Вікторії Бабенко, Наталії Козаєвій, Олені Кирилюк завдяки зусиллям яких у нас є така можливість. За місяць 40 нотаріусів скористалися сайтом Дистанційного підвищення кваліфікації.

Правління постійно інформувало про події, які відбуваються в нотаріальній спільноті розміщуючи інформацію на сайті відділення, на сторінці відділення та сторінці «Нотаріуси Києва» в соціальній мережі ФБ про всі заходи, які організовувались та проводились за ініціативи Правління відділення, Ради та Президента НПУ. Було розміщено більше 80 повідомлень. На сайті відділення постійно розміщуються методичні матеріали, інформаційні листи НПУ.

Хочу щиро подякувати членам правління Аллі Федорівні Кияниці та Олександрі Андріївні Кудіновій за цю роботу.

Хочу щиро подякувати члену Правління Аллі Федорівні Кияниці за роботу з Антимонопольним комітетом України по Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку.

З огляду на кібербезпеку, а ви знаєте що інколи на адреси нотаріусів здійснюються розсилки файлів з шкідливими програмами, з урахуванням того, що наші сайти піддавались злому, в минулому році ми свідомо припинили тематичні розсилки на електронну пошту і сконцентрувалися на розміщенні інформації на сайті інформуючи про зміни в законодавстві рішеннях Ради НПУ та Правління відділення виключенням були розсилки запрошення на збори.

Правління постійно підтримує у робочому стані робоче місце нотаріуса в архіві. Користуючись нагодою дякую Андрію Савельєву, який виконує цю роботу.

Наші колеги, члени Ради НПУ, член Правління відділення Марія Іванівна Шапченко, Дмитро Кирилюк, Оксана Вірун, Наталія Козаєва, приймали участь у семінарах та вебінарах, які проводив центральний апарат НПУ.

Другий рік поспіль нотаріуси Києва приймали участь у Міжнародному форумі «Захист персональних даних в сфері цифрової економіки». Ви запитаєте, що це нам дає? Участь у цьому та подібних форумах дає нам розуміння куди рухається світ і допомагає нам визначити місце нотаріату в цьому новому цифровому світі.

Продовжуючи традицію святкування Дня нотаріату з огляду на круглу дату – 25 річчя прийняття закону «Про нотаріат» правління організувало зйомку фільму та святкування Дня нотаріату. Дозвольте від вашого імені подякувати нашим колегам. До підготовки концепції фільму: долучилися Оксана Коротюк, Ліна Кияниця, Гліб Леонтьєв, Юрій Каплун. Окремо хочу подякувати Марії Голяченко за організацію святкування Дня нотаріату. Я прекрасно розумію, що є задоволені, є незадоволені, як зйомкою фільму так і святкуванням Дня нотаріату. Нема питань. Візьміть і зробіть краще!

В минулому році ми започаткували спільні екскурсійні поїздки Україною так відбулася поїздка до Чернігова, в планах Одеса, Чернівці, Львів.

Члени Правління надавали допомогу нашим колегам нотаріусам в судових процесах при оспорюванні рішень за результатами камеральних перевірок про блокування доступу до ЄДР та ДРРП. Цим напрямком роботи в Правлінні займалась Верповська Олена Юріївна, Войтовський Валентин Сергійович. Дякую їм за їх роботу.

Хочу подякувати кожному члену правління які долучились до підготовки та проведення вказаних заходів.

Щодо захисту прав та інтересів нотаріальної спільноти. Це:

Звернення до ПФУ та до ДФС про те, що приватні нотаріуси, які тимчасово, в установленому законодавством порядку, не провадять свою незалежну професійну діяльність, не є у зазначений період платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
Участь у підготовці звернень проти законопроекту №9140 по створенню «квазі-нотаріату»
Участь в протестних акціях проти дій Мінюсту, направлених проти розвитку нотаріату.

Наші пропозиції з удосконалення нормативних актів НПУ направлені на розвиток демократичних засад самоврядування.

Про зміни до Статуту НПУ та Типового положення про відділення НПУ.
Про проведення виборів Президента НПУ.
Про зміни до Положення про веб-сайт НПУ.
Про нову редакцію Правил професійної етики нотаріусів.
Положення про Дистанційне навчання.
Про зміни до Положення про конкурс «Кращий нотаріус року».
До Положення про заохочувальні відзнаки.

Крім членів правління хочу подякувати нотаріусам – спортсменам, які постійно тримають на висоті спортивні досягнення Києва:

Руслана Ричок, Олена Верповська, Валерій Варбовський Інна Латанюк, Юрій Тасун представляли нотаріат Києва у складі команди нотаріусів України на XVІ Міжнародній нотаріальній олімпіаді, що проходить у Польщі в м.Мшана Дольна.

Пишаємося нашими нотаріусами Тиминюк Мариною, Дубенко Катерино, Копач Юліє, Хоменко Вікторією, Топчій Євгенією, Думанською Анною, Коноваловою Оленою, Карповою Наталією, Бацуца Анною, Петутіною Юлією, Поповченко Юлією, Бабенко Вікторією, Пшеничною Вікторією, Сибіга Сабриною, Вербовским Валерієм, Леонтьєвим Глібом, Караєвою Самірою, Власенко Іриною, Полищук Оленою, Солошенко Андрієм, Верповською Оленою, Паракуда Іриною, за участь у 9-му Wizz Air Kyiv City Marathon, та 26 київському благодійному «Пробігу під каштанами», який відбувся під гаслом «Біжу заради маленьких сердець».

Приділялась увага формуванню позитивного образу нотаріуса у засобах масової інформації. Сподіваюсь ви переглядали, або слухали виступи члена правління Вікторії Бабенко в передачі «Ранок у великому місті». Також Вікторія Бабенко прийняла участь у панельній дискусії “Практичне застосування Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, організований Київською торгово-промисловою палатою, управлінням юстиції у місті Києві, юридичною компанією Dictum.

Про участь в конкурсі «Кращій нотаріус року» коротко:

«Професіонал в сфері нотаріату» – Авдієнко Віктор Петрович;
«Опора і авторитет для нотаріальної спільноти» – Садихова Людмила Сергіївна;
«Майбутнє нотаріату» – Солошенко Андрій Віталійович;
«Нотаріус – науковець» – Садихова Людмила Сергіївна;
«Кращий керівник» – Ричок Руслана Миколаївна;
«Легенда нотаріату» – Забігайло Людмила Петрівна.

Про роботу членів нашого відділення Першого віце президента НПУ Ольги Оніщук, Віце президента Олени Кирилюк, членів Ради НПУ Наталії Козаєвої, Дмитра Кирилюка сподіваюсь ви знаєте з повідомлень сайту НПУ.

Протягом року проводились робочі зустрічі з керівництвом управління юстиції з метою налагодження взаємодії та співпраці обговорення питань, які виникали за результатами перевірок та сертифікації робочого місця нотаріуса.
За минулий рік розглянуто 6 скарг на дії нотаріусів. За результатами розгляду скарг було підготовлено одне подання до комісії з питань професійної етики нотаріусів.
За минулий рік направлено 22 подання до Ради НПУ з питання звільнення нотаріусів від слати внесків до НПУ з причини зупинення діяльності у зв’язку з народженням дитини, декретними відпустками державних нотаріусів, тривалою хворобою та встановленням інвалідності.

Продовжується підключення нотаріусів Києва до реєстру територіальної громади м. Києва про що Правління відділення постійно повідомляє на відповідній сторінці сайту.

Нотаріуси Києва: Ольга Оніщук, Олена Кирилюк, Дмитро Кирилюк, Світлана Клименко, Наталія Козаєва Юлія Петутіна, Валентин Войтовський, приймали активну участь у роботі з депутатами, депутатськими фракціями, комітетами Верховної Ради України з питань прийняття антирейдерських законопроектів.

Ми звертались до НПУ, мера Києва Віталія Кличка, Міністерства юстиції України з проханням відзначити наших колег. Подякою Міністра юстиції нагороджено Ліну Кияницю, НПУ було відзначено подякою Андрія Савельєва, почесною грамотою Дмитра Кирилюка, також подякою міського голови було відзначено Вікторію Пшеничну, наше клопотання про присвоєння почесного звання Заслужений юрист України Аллі Михайлівні Єрух, Людмилі Сергіївні Садиховій, Марії Іванівні Шапченко було підтримано Міністром юстиції Павлом Петренком, але наше звернення до Президента України на даний час залишилось без відповіді. Але ми не втрачаємо надії, що Президент прийме таке рішення.

Наше відділення є одними з найбільших боржників по внескам до Нотаріальної палати України. Обумовлено це перш за все тим, що в місті Києві більше всього нотаріусів. Станом на лютий місяць борг нотаріусів Києва складає більше 2 000 000 грн.

В цьому році Правління не готувало подань до Комісії з питань професійної етики нотаріусів НПУ з приводу несплати членських внесків. Ми сподіваємося, що наші колеги, які мають заборгованість її погасять.

Звичайно Правління хвилює стан сплати членських внесків. Порівняльна статистика за 2016 – 2018 роки:

2016 рік 2017 рік 2018 рік
Кількість Сума Кількість Сума Кількість Сума
249 більше 4000 16 більше 8000 22 більше 11000
131 більше 3000 29 більше 7000 10 більше 10000
155 більше 2000 39 більше 6000 15 більше 9000
99 більше 1000 48 більше 5000 10 більше 8000
405 до 1000 37 до 4000 10 більше 7000
360 не мають боргу 523 не мають боргу 546 не мають

боргу

Наявна позитивна тенденція в динаміці сплати внесків!

Інформую вас про структуру, штат та використання коштів відділення.

Структура та штат відділення НПУ в м. Києві – 2018 рік

голова відділення на громадських засадах

помічник голови відділення ½ ставки – 5000 грн.

бухгалтер відділення ½ ставки – 5000 грн.

менеджер (посада вакантна) 1 ставка – 15000 грн.

юрисконсульт 1 ставка – 10000 грн.

Всього надходжень за 2018 рік 4 554 979,32

з них залишок коштів на рахунку з 2017 року 2 212 464,35

надходження від НПУ 2 342 514,97

ВИТРАТИ

Забезпечення діяльності відділення 471 508,89

банк, оплата папір, заправки, ремонт картриджів, придбання

бланків, конвертів, марок, оплата за програми звітності,

зв’язок, програмне забезпечення, придбання комп’ютерів) 100 080,56

заробітна плата та нарахування ЄСВ 317 428,33

Виконання статутних завдань 437 339,29

оренда залів, техніки, кави-брейк, участь у заходах 93 283,29

науково правова експертиза 30 000,00

організація святкування Дня нотаріату 128 000,00

зйомка фільму 120 000,00

оплата участі нотаріусів у спортивних змаганнях 66 056,00

Всього витрат за 2018 рік 854 848,18

Залишок коштів на кінець року 3 700 131,14

Залишок коштів на день зборів 4 128 395,72

Прошу визнати роботу Правління відділення задовільною та затвердити звіт Правління відділення НПУ в м.Києві за 2018 рік.