Звіт Правління відділення НПУ в м.Києві за 2019 рік

Шановні колеги!

У Київському міському нотаріальному окрузі зареєстровано та працює 1327 приватних нотаріусів.

В 15 державних нотаріальних конторах Києва та Київському державному нотаріальному архіві у яких працює 102 державних нотаріуса.

20 березня 2019 року відбулися загальні збори нотаріусів міста Києва.

Збори заслухали та затвердили звіт про роботу Правління та голови Правління (Сидоренка А.В.), а також таємним голосуванням вибрали нового голову Відділення – Козаєву Наталію Михайлівну, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу.

З решти питань порядку денного загальних зборів нотаріусів м. Києва рішення приймалися в процедурі дистанційного електронного голосування в якому взяло участь 686 нотаріусів м. Києва.

За результатами голосування обрано:

Заступником голови відділення – Бабенко Вікторію Вікторівну

членами Правління НПУ в м. Києві:

  1. Бердеса Максима Олександровича
  2. Валігуру Ганну Валеріївну
  3. Верповську Олену Володимирівну
  4. Голяченко Марію Василівну
  5. Леонтьєва Гліба Олеговича
  6. Остапчук Нелю Вікторівну
  7. Ричок Руслану Миколаївну
  8. Соврас Олену Юріївну
  9. Шапченко Марію Іванівну

членом Ради НПУ – Бадахова Юрія Назіровича.

Протягом року відбулося 11 засідань Правління відділення, на яких вирішувались поточні питання діяльності відділення (затвердження кошторису відділення, штатного розпису, планів роботи відділення, стану сплати членських внесків, фінансування участі нотаріусів в міжнародних спортивних заходах, фінансування святкування Дня нотаріату тощо).

Ми провели одне розширене засідання правління за участі Управління нотаріату ГТУЮ в м. Києві з питання співпраці у сфері належного методичного забезпечення нотаріусів м. Києва, через оновлення роботи Методичної ради при ГТУЮ м. Києва.

Звітність перед членами НПУ за використані кошти, стан заборгованості по внескам, Протоколи загальних зборів, протоколи засідання Правління, витрачання коштів відділення постійно знаходяться у відкритому доступі на сайті відділення.

Минулого року ми організували і провели три семінари з підвищення кваліфікації з видачею свідоцтва про підвищення кваліфікації, два з яких, спільно з Відділенням НПУ у Київській області:

“I. Податки, ЄСВ, звітність. II. Оцінка: порядок застосування, перевірка, вимоги, санкції” 26.09.2019

“Практичні аспекти корпоративного регулювання діяльності товариств з обмеженою відповідальністю” 22.10.2019, 06.11.2019

“І.Зміни в новій редакції українського правопису. ІІ Законодавчі новації 2019 практичне застосування.” 20.12.2019.

16.12.2019 Відділення Нотаріальної палати України в м. Києві організувало відкриту професійну дискусію на тему «Виконавчий напис нотаріуса як позасудова форма захисту цивільних прав та законних інтересів». У заході взяли участь нотаріуси (із столиці, а також інших областей), представники законодавчої, виконавчої, судової влади, адвокати, юристи банків, приватні виконавці та інші правники. Формат професійної дискусії нотаріусів із колегами-правниками виявився успішним та конструктивним. Подібні заходи заплановані на 2020 рік.

Нотаріуси Києва мали можливість прийняти участь у семінарах та вебінарах організованих Нотаріальною палатою України, Головним територіальним управлінням юстиції в м. Києві, ДП «НАІС» до проведення яких були залучені наші колеги. Державні та приватні нотаріуса неодноразово долучалися до правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України “Я маю право!”, шляхом проведення онлайн-вебінарів, зустрічей тощо.

Створено телеграм-канал Відділення НПУ у м. Києві з метою об’єднання київської нотаріальної спільноти, оперативного надання «гарячих» новин та інформації щодо актуальних змін, створення єдиної практики, а також висвітлення рішень правління відділення НПУ у м. Києві для взаємної комунікації між колегами.

Крім того, Правління постійно інформувало про події, які відбуваються в нотаріальній спільноті розміщуючи інформацію на сайті відділення, на сторінці відділення та сторінці «Нотаріуси Києва» в соціальній мережі ФБ про всі заходи, які організовувались та проводились за ініціативи Правління відділення, Ради та Президента НПУ.

Продовжуючи традицію святкування Дня нотаріату, Відділення Нотаріальної палати України в м. Києві було організовано та проведено «Смарагдову вечірку». Приємно, що до святкування долучилися колеги з інших регіонів України. Окрема подяка за організацію та проведення членам Правління – Марії Голяченко, Нелі Остапчук.

Як і завжди, не лише нотаріатом єдині.

Команда нотаріусів Києва взяла участь в Ukraine notary games, що проходили у місті Дніпро 05.09- 06.09 2019 року. Настільний теніс – Руслана Ричок (державний нотаріус) – срібло; великий теніс – Олена Стрельченко – золото (приватний нотаріус), великий теніс мікст – золото (Олена Стрельченко, Олександр Оксентюк), шахи Юрій Тасун (нотаріус) – срібло; шашки – Юрій Тасун (нотаріус) – срібло; стрільба з пневматичної гвинтівки – Козаєва Наталія (нотаріус) – срібло; Бадмінтон – Вадим Рогач (нотаріус)- срібло, Олена Верповська (нотаріус) – бронза; кидки м’яча в корзину – Гліб Леонтьєв (нотаріус) – срібло. Валентина Токарєва підсилила футбольну команду «Придніпров’я», що здобула бронзу в турнірі по футболу, а Станіслав Легкобит грав за команду міста Тернопіль, що повезли додому срібло!

Нотаріуси м. Києва у складі футбольної команди Ukrainian Notary Team стали срібними призерами та фіналістами Турніру Sicily Football Lawyers.

Рудюк Максим та Рогоза Олександр у складі Ukrainenotaryfootballteam взяли участь у IX World lawyers football championship/Copa Juristas.

Валерій Вербовський вже вкотре подолав марафон, дистанцію у 42,195 км, у одному з найстаріших марафонів України – Білоцерківському міжнародному марафоні.

Олена Верповська, Руслана Ричок вибороли срібло з настільного тенісу на 6 Міжнародній спартакіаді нотаріату в Білорусії.

Олена Верповська у складі команди на Олімпіаді в Польщі виборола золото в естафеті зі спринту – 4 по 100 метрів.

Пишаємося нашими нотаріусами, які 5-6 жовтня прийняли участь в ювілейному 10th Wizz Air Kyiv City Marathon: Ханіна Анна, Аверіна Євгенія, Кирилюк Дмитро, Тиминюк Марина, Сніцаренко Ганна, Паракуда Ірина, Караванська Тетяна, Полякова Катерина, Верповська Олена, Бабенко Вікторія, Дяченко Оксана, Тарасюк Тетяна, Кирилюк Олена, Легкобит Станіслав, Косенко Оксана, Поповченко Юлія, Зубкова Олена, Дубенко Катерина, Соболєв Дмитро, Воробйова Дар‘я, Хоменко Вікторія, Пшенична Вікторія.

Приділялась увага формуванню позитивного образу нотаріуса у засобах масової інформації. Члени Правління активно приймали участь в заходах та подіях органів влади, місцевого самоврядування, громадських організації тощо.

Членами Правління було організовано та проведено ряд районних зустрічей з нотаріусами Києва, з питань напрацювання єдиної нотаріальної практики, правозастосування тощо.

Олена Соврас, Марія Шапченко, Руслана Ричок, Марія Голяченко, Гліб Леонтьєв, Максим Бердес, Неля Остапчук, Олена Верповська, Ганна Валігура вели постійну роботу з питання налагодження фінансової дисципліни нотаріусів м. Києва по сплаті членських внесків, приймали активну участь у розгляді звернень нотаріусів та скарг на дії нотаріусів м. Києва.

Голова відділення НПУ в м. Києві, член Ради НПУ Наталія Козаєва:

– виступила спікером на сертифікаційних курсах для фахівців з житлової нерухомості, організованих Спілкою фахівців з нерухомого майна України.

– виступила спікером на Legal Cybersecurity Forum, що відбувся в Києві, щодо актуального стану забезпечення кібергігієни в сфері нотаріату та дії НПУ в цьому напрямку.

– виступила спікером на PKI Forum UA 2019, з проблематикою недосконалості законодавства в сфері цифровізації, видачі ID-карт з неповною інформацією, верифікації особи у нотаріуса, необхідності створення протоколу (умов допуску) робочого комп’ютера нотаріуса і перевірки такого комп’ютера органами спецзв’язку.

– прийняла участь у Міжнародній конференції у форматі круглого столу на тему «Реформування нотаріату за стандартами ЄС: саморегулювання, Е-нотаріат», організованій НПУ за підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва та Федеральної нотаріальної палати Німеччини.

Заступник Голови Відділення НПУ в м. Києві Вікторія Бабенко:

– прийняла участь у круглому столі на тему “Завершення перехідного періоду для товариств”, організованому Юридичною компанією Dictum разом з Комітетом малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України.

– прийняла участь в робочій зустрічі президента НПУ Володимира Марченка із народним депутатом України, членом фракції політичної партії «Слуга народу» Тарасом Тарасенком з питань перспективи оптимізації оподаткування самозайнятих осіб.

– прийняла участь у Панельній дискусії: «Останні тенденції у сфері корпоративних відносин» на XIII Щорічному форумі з корпоративного права Асоціації правників України з корпоративного права.

– прийняла участь у Круглому столі на тему «Зміни в процедурі державної реєстрації», за організаційної підтримки Юридичної компанії Dictum та Центру надання адміністративних послуг міста Києва.

Член Правління Олена Верповська:

– як Заступник Голови комісії з розвитку фізичної культури, спорту, творчості та мистецтва НПУ, увійшла в склад оргкомітету з проведення міжнародного заходу Ukrainian notary games, що проходили у місті Дніпро у вересні 2019 року, стала капітаном Київської збірної нотаріусів, у складі 20 чоловік.

– надає постійну допомогу з підготовки адміністративних позовів проти МЮ та консультування усіх нотаріусів, чий доступ заблоковано;

– прийняла участь у міжнародному юридичному форумі «Tashkent Law Spring», організований Міністерством юстиції Узбекистану (за власний кошт).

Член Правління Неля Остапчук прийняла участь у Конференції «5 років діалогу і 25 років медіації в Україні».

Член Правління Ганна Валігура, в межах виконання плану роботи Правління Відділення НПУ у м. Києві, виступила організатором створення Єдиної електронної бази нотаріусів м. Києва.

Голова Відділення Наталія Козаєва, заступник голови відділення НПУ в м. Києві Вікторія Бабенко, член правління Олена Верповська прийняли участь у відкритті Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України, який створено тимчасово, для допомоги постраждалим від незаконних дій державних реєстраторів, а також для розробки нової стратегії вдосконалення системи державної реєстрації.

2019 рік приніс приємні новини, пов’язані із призначенням Віце-Президента НПУ приватного нотаріуса Ольги Оніщук на посаду Заступника Міністра юстиції.

На початку 2020 року приватного нотаріуса Дмитра Кирилюка призначено на посаду директора Департаменту нотаріату та державної реєстрації.

На виконання Наказу Міністерства юстиції України від 18 липня 2019 року № 2185/5 щодо посилення збереження та захисту даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, ДП «НАІС» успішно провело верифікацію (перевірку документів) усіх нотаріусів м. Києва.

Приємно відзначити, що нотаріуси м. Києва стали переможцями та лауреатами у конкурсі «Кращий нотаріус року»:

«Професіонал в сфері нотаріату»

Переможець – Войтовський Валентин Сергійович, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу;

«Опора і авторитет для нотаріальної спільноти»

Лауреат – Кияниця Алла Федорівна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.

«Майбутнє нотаріату»

Переможець – Гуль Лідія Олександрівна, державний нотаріус, завідувач Київського державного нотаріального архіву;

«Нотаріус-науковець»

Лауреат – Яцино Катерина Сергіївна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.

«Легенда нотаріату України»

Переможець – Пасічник Світлана Григорівна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу;

«Кращий керівник»

Переможець – Сидоренко Андрій Васильович, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.

За минулий рік розглянуто 6 скарг на дії нотаріусів. Направлено 18 подань до Ради НПУ з питання звільнення нотаріусів від сплати внесків до НПУ з причини зупинення діяльності у зв’язку з народженням дитини, декретними відпустками державних нотаріусів, тривалою хворобою та встановленням інвалідності.

За зверненнями Правління Відділення НПУ у м. Києві, нотаріуси міста Києва отримали заохочення та нагороди:

Подяка Президента Нотаріальної Палати України – Бердес Максим Олександрович, Войнарска Ірина Анатоліївна, Дульська Тетяна Володимирівна, Клименко Світлана Юріївна, Ковтун Олександра Дмитрівна, Комнатна Анна Анатоліївна, Прокопенко Леся Володимирівна.

Почесна грамота Президента НПУ – Верповська Олена Володимирівна, Войтовський Валентин Сергійович, Кирилюк Дмитро Володимирович, Кирилюк Олена Юріївна, Козаєва Наталія Михайлівна, Оніщук Ольга Миколаївна, Остапчук Неля Вікторівна, Леонтьєв Гліб Олегович, Хоменко Вікторія Валеріївна.

Подяка Нотаріальної палати України – Кароєва-Яремчук Тетяна Михайлівна, Пилипчук Олена Іванівна, Парусова Галина Михайлівна, Радіонова Лідія Іванівна, Шапченко Оксана Андріївна, Браславська Олена Григорівна, Рижкова Світлана Станіславівна, Васильєва Ольга Вікторівна.

Почесна грамота Нотаріальної палати України – Оніщук Ольга Миколаївна, Сидоренко Андрій Васильович, Петутіна Юлія Олександрівна, Петрова Ірина Григорівна, Діброва Ольга Сергіївна.

Подяка Київського міського голови, Подякою – Кудінова Олександра Андріївна, Войтовський Валентин Сергійович.

Завдяки активній роботі правління відділення Нотаріальної палати України в м. Києві нотаріуси покращили фінансову дисципліну по сплаті членських внесків до НПУ.

За 2019 рік значна кількість нотаріусів Києва, які мали заборгованість, сплатили борги (повністю чи частково). Робота з покращення фінансової дисципліни по сплаті членських внесків триває. Правлінням Відділення НПУ розглянуто питання про заходи щодо недопущення фактів грубого порушення окремими нотаріусами Київського нотаріального округу вимог Статуту НПУ щодо своєчасної сплати членських внесків. За результатами засідання Правління нотаріусам-боржникам було направлено листи про вжиття заходу впливу (санкції) як у формі у формі «ЗАУВАЖЕННЯ» так і у формі «ПОПЕРЕДЖЕННЯ» за порушення норм Кодексу професійної етики нотаріусів, неповагу до нотаріальної професії та нотаріальної спільноти в цілому та за невиконання рішення органу НПУ щодо погашення боргу зі сплати членських внесків.

За порушення норм Кодексу професійної етики нотаріусів та невиконання рішення органу НПУ щодо погашення боргу зі сплати членських внесків, на розгляд Комісії з питань професійної етики нотаріусів було передано матеріали щодо ряду приватних нотаріусів.

Нагадуємо, що в умовах, коли реформування нотаріату та розвиток самоврядування впевнено виходить на новий шлях, вчасна сплата членських внесків є надзвичайно важливою для виконання НПУ статутних завдань.

Своєчасна сплата членських внесків надає нотаріусам можливість, зокрема, безкоштовно в будь-який час брати участь у заходах підвищення професійного рівня, які організовує НПУ, отримувати доступ до інформаційних аналітично-методичних матеріалів, які готує НПУ, підвищити ефективність захисту своїх професійних прав шляхом отримання висновків експертно-правової комісії при НПУ щодо обґрунтованості застосованих до нотаріусів заходів реагування (санкцій).

Інформуємо про структуру, штат та використання коштів відділення.

Структура та штат відділення НПУ в м. Києві – 2019 рік

голова відділення на громадських засадах

помічник голови відділення – 8000 грн.

бухгалтер відділення – 8000 грн.

юрисконсульт – 15000 грн.

 

НАДХОДЖЕННЯ:

Залишок коштів на рахунку на 01.01.2019р.                                                            3700131,14
50% членських внесків згідно п.6.6 Статуту НПУ                                                  2623601,25

 

ВИТРАТИ:

Загальні збори нотаріусів м. Києва 20.03.2019р.                                                  43646,05
Надання послуг з організації та проведення змагань 18-19.05.2019р.           44000,00
Організація та проведення Дня Нотаріату 31.08.2019р.                                     82500,00
Влаштування та організація спортивних змагань
06-07.09.2019р.                                                                                                                 57930,00
Семінар 26.09.2019р.                                                                                                       39580,00
Семінар 22.10.2019р.                                                                                                       10000,00
Семінар 06.11.2019р.                                                                                                        10000,00
Круглий стіл 16.12.2019р. на тему: виконавчі написи                                           32783,00
Семінар 20.12.2019р.                                                                                                        30900,00
% банка                                                                                                                                 3435,31
Зарплата + податки                                                                                                          456865,49
Кошти на утримання відділення                                                                                  25237,82
Перерахунок коштів на депозит                                                                                   4500000,00
ВСЬОГО ДОХОДІВ:                                                                                                           6323732,39
ВСЬОГО ВИТРАТ:                                                                                                              5336877,67
Залишок коштів на основному рахунку на 31.12.2019р.                                        986854,72
Залишок коштів на депозитному рахунку на 31.12.2019р.                                   4500000,00

ВСЬОГО КОШІВ У ВІДДІЛЕННЯ:                                                                                5486854,72