Звіт Правління відділення НПУ в м.Києві за 2020 рік

Шановні колеги!

Минулий рік запам’ятається нам насамперед всесвітньою пандемією коронавірусу, у зв’язку з якою було запроваджено карантин у нашій країні з 12.03.2020 року і по цей час.

В умовах пандемії та самоізоляції нотаріальна спільнота зіштовхнувся з новими викликами. Кожен нотаріус під час карантину зміг переконатися у першочерговій потрібності нотаріату для суспільства, переглянути підходи до організації роботи, вдосконалити навички психолога, оцінити важливість надійної команди, підвищити професійний рівень онлайн, полюбити зміни – як стимул до саморозвитку.

У Київському міському нотаріальному окрузі зареєстровано та працює 1327 приватних нотаріусів.

В 15 державних нотаріальних конторах Києва та Київському державному нотаріальному архіві у яких працює 102 державних нотаріуса.

22.01.2020 були скликані загальні збори нотаріусів м. Києва. У зв’язку з відсутністю кворуму на зборах, присутні нотаріуси не змогли прийняти рішення з питань порядку денного.

На підставі рішення Правління Відділення НПУ у м. Києві від 14.02.2020, яке прийнято згідно п. 3.2. Типового положення про відділення НПУ в АРК, областях, м. м. Києві та Севастополі, Збори було проведено шляхом дистанційного електронного голосування у період з 09 год. 00 хв. 21.02.2020 до 18 год. 00 хв. 27.02.2020.

За результатами голосування:

  1. Затверджено Звіт Правління відділення Нотаріальної палати України в місті Києві про свою роботу за 2019 рік.
  2. Членом Ради НПУ від міста Києва обрано Войтовського Валентина Сергійовича.
  3. Прийнято рішення щодо перерахунку з рахунку Відділення НПУ у м. Києві кошти по фінансуванню цільової програми Ради НПУ «Про придбання приміщення під головний офіс НПУ», затвердженої Радою НПУ 27.09.2018 (протокол № 44)» для виконання рішення Чергового з’їзду нотаріусів України, виходячи з розрахунку 2200,00 грн. за кожного нотаріуса Київського міського нотаріального округу.
  4. Делегатами від м. Києва на черговий з’їзд нотаріусів України 2020 року обрано 85 нотаріусів, у тому числі 14 з них резервних.

Протягом року відбулося 7 засідань Правління відділення, на яких вирішувались поточні питання діяльності відділення (затвердження кошторису відділення, штатного розпису, планів роботи відділення, стану сплати членських внесків, фінансування участі нотаріусів в міжнародних спортивних заходах, забезпечення державних нотаріусів засобами індивідуального захисту, забезпечення нотаріусів та їх помічників перепустками для користування громадським транспортом тощо).

Звітність перед членами НПУ за використані кошти, стан заборгованості по внескам, Протоколи загальних зборів, протоколи засідання Правління, витрачання коштів відділення постійно знаходяться у відкритому доступі на сайті відділення.

За ініціативою відділення було проведено семінар з підвищення кваліфікації «Законодавчі новаціі у сфері державної реєстрації бізнесу» 11.02.2020.

Представники нотаріусів міста Києва взяли участь у відкритій конференції «Законодавчі новели та перспективи у сферах нотаріату та державної реєстрації», проведеній 19.02.2020 Міністерством юстиції України.

Обговорили антирейдерські ініціативи на круглому столі, організованому Міністерством юстиції «Аграрне рейдерство: виклики та протидія».

27.11.2020 Відбулася робоча зустріч у форматі круглого столу за темою: “Нотаріальна таємниця, тимчасовий доступ до речей і документів, обшук та виїмка. Нотаріус в кримінальному процесі, обшук». В обговоренні взяли участь: Президент Нотаріальної палати, представники нотаріальної спільноти м. Києва, члени Ради НПУ, відділу правового забезпечення НПУ, Управління нотаріату Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Представники Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції України, Державної фіскальної служби, ICC Ukraine (Ukrainian National Committee of the International Chamber of Commerce), Науково-експертного інституту ПРАВО HUP.

Долучилися до участі у розширеному засіданні з питань Обговорення Gap-аналізу впровадження інституту медіації в Україні, за участю керівника проекту Право Justice  Довидаса Віткаускаса, народного депутата України Андрія Костіна, та запрошених учасників, а саме: представників суддівського корпусу, нотаріальної спільноти, адвокатської спільноти, науковців, приватних виконавців, прокуратури, та інших представників. На засіданні обговорюються важливі питання стосовно законопроекту 3504, міжнародні спостереження, національне законодавство, взаємодія зі стейкхолдерами та питания інформаційної політики

Нажаль, але запланована професійна дискусія «Іпотечні відносини. Звернення стягнення: регулювання, ризики, проблемні питання» була перенесена, у зв’язку із введенням обмежень проведення масових заходів на території міста Києва (карантином).

Ми обов’язково провернемося до обговорення цього важливого питання, які тільки це стане можливе.

Нотаріуси Києва мали можливість прийняти участь у семінарах та вебінарах організованих Нотаріальною палатою України, Центральним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Київ), ДП «НАІС» до проведення яких були залучені наші колеги.

З метою налагодження взаємодії БТІ та нотаріусів столиці через електронний портал адміністративних послуг, Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, Центр надання адміністративних послуг Києва, департамент комунальної власності столиці та Київське міське бюро технічної інвентаризації підписали узгоджене рішення.

Продовжив свою роботу телеграм-канал Відділення НПУ у м. Києві, завдяки якому нотаріальна спільнота міста Києва вчасно інформується про новини, актуальні зміни законодавства, проведення навчальних семінарів та інших заходів.

Крім того, Правління продовжує інформувати про події, які відбуваються в нотаріальній спільноті розміщуючи інформацію на сайті відділення, на сторінці відділення та сторінці «Нотаріуси Києва» в соціальній мережі ФБ про всі заходи, які організовувались та проводились за ініціативи Правління відділення, Ради та Президента НПУ.

20.02.2020 відбулося відкриття YouTube каналу Відділення нотаріальної палати у м. Києві.

Протягом 2020 року, нами знято понад 18 випусків, у яких ми намагались бути цікавими не лише нотаріусам з їх щоденними питаннями та проблемами, пов’язаними з вчиненням нотаріальних та/або реєстраційних дій, а також намагались бути цікавими державним посадовцям які спостерігають за тим, як розвивається НПУ, нотаріат України, депутатам Верховної Ради, які дуже часто звертаються за консультаціями до нотаріусів, тому що саме нотаріуси з практичної точки зору можуть надати високо кваліфікаційні  оцінки  законопроектам, в тому числі стосовно перебігу прав власності та по іншим законотворчим питанням.

Вже третій рік поспіль команда нотарів міста Києва прийняла участь у «Пробігу під Каштанами», а також, за вже сталою традицією, у щорічному Команда нотаріусів Києва взяла участь в Ukraine notary games, що проходили у місті Дніпро 04.09- 06.09 2020року.

Приділялась увага формуванню позитивного образу нотаріуса у засобах масової інформації. Члени Правління активно приймали участь в заходах та подіях органів влади, місцевого самоврядування, громадських організації тощо.

Продовжилася робота з питання налагодження фінансової дисципліни нотаріусів м. Києва по сплаті членських внесків, приймали активну участь у розгляді звернень нотаріусів та скарг на дії нотаріусів м. Києва.

Звершено розробку та запроваджено Базу нотаріусів Відділення нотаріальної палати в м. Києві. З метою ефективного та повного наповнення даного ресурсу просимо нотаріусів міста Києва заповнити свої дані на сайті Відділення. http://database.vnpu.kiev.ua/

За минулий рік розглянуто 22 скарги на дії нотаріусів. Направлено 30 подань до Ради НПУ з питання звільнення нотаріусів від сплати внесків до НПУ з причини зупинення діяльності у зв’язку з народженням дитини, декретними відпустками державних нотаріусів, тривалою хворобою та встановленням інвалідності, а також подання на списання заборгованості 21 нотаріуса, які з різних причин припинили нотаріальну діяльність.  Направлено 82 нагадування боржникам про необхідність погашення заборгованості за внесками та 18 подань на Комісію НПУ з питань етики нотаріусів по фактам порушення окремими членами НПУ статутних вимог щодо сплати внесків членами НПУ.

За зверненнями Правління Відділення НПУ у м. Києві, нотаріуси міста Києва отримали заохочення та нагороди:

Інформуємо про структуру, штат та використання коштів відділення.

Структура та штат відділення НПУ в м. Києві – 2020 рік

голова відділення на громадських засадах

помічник голови відділення – 8000 грн.

бухгалтер відділення – 8000 грн.

юрисконсульт – 15000 грн.