Обговорюємо законопроект № 5644

Шановні колеги!

На виконання рішення Чергового З’їзду нотаріусів України, який відбувся 17 червня 2021 року, та рішення Правління Відділення Нотаріальної палати України в м. Києві від 23 червня 2021 року – запрошуємо кожного нотаріуса міста Києва долучитись до дієвого обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності» (реєстраційний номер № 5644).

Вказаний законопроект передбачає суттєві зміни, серед яких зокрема:

А) Відбудеться передача частини повноважень по контролю в сфері нотаріату від Мінюсту до НПУ (зокрема новацій зазнають питання допуску до професії; реєстрації нотаріальної діяльності; проведення перевірок; контроль за дотриманням правил професійної етики, тощо);

Б) Відбудеться розширення повноважень НПУ в частині здійснення професійного саморегулювання нотаріусів;

В) запроваджується поступовий перехід до єдиного нотаріату;

Г) Відбудеться розширення повноважень нотаріусів, зокрема нотаріуси отримають право:

  • реєструвати шлюби та розлучення;
  • встановлювати факт родинних відносин між фізичними особами;
  • встановлювати факт належності правовстановлюючих документів особі;
  • засвідчувати вірність паперової копії електронного документа;
  • забезпечувати докази, тобто, засвідчувати за письмовою заявою особи дані (інформацію), на підставі яких встановлюється наявність або відсутність обставин, що мають юридичне значення.

Та багато інших суттєвих змін в сфері нотаріату, які так чи інакше торкнуться кожного нотаріуса і кожного хто звертається за вчиненням нотаріальних дій!

Тому, запрошуємо відповідально віднестися до процедури обговорення та надіслати свої пропозиції, зауваження, тощо, – за встановленою нижче формою порівняльної таблиці на офіційну електронну пошту нашого відділення npu.kyiv2020@gmail.com в термін до 24 липня 2021 року.

Після опрацювання пропозицій – Відділення Нотаріальної палати України в м. Києві проведе очне обговорення Законопроекту № 5644, про форму та місце якого буде повідомлено додатково.