Звіт Правління відділення НПУ в м.Києві за 2021 рік

У Київському міському нотаріальному окрузі зареєстровано та працює 1327 приватних нотаріусів.

В 15 державних нотаріальних конторах Києва та Київському державному нотаріальному архіві у яких працює 102 державних нотаріуса.

2021 рік Відділення НПУ у м. Києві почався з приємних новин.

У лютому 2021 року придбано офіс для Київського відділення НПУ! Ми придбали 50 кв.м разом з приміщенням, яке купила НПУ для центрального апарату. Разом ми зайняли практично весь поверх. Приміщення офісу знаходяться у житловому комплексі Edeldorf, який розташований в самому центрі Києва – в аристократичному районі Царське село. Тиша та спокій паркової зони поєднуються тут з безпосередньою близькістю до ділового та культурного центру столиці. Печерський район – не лише центральний та найпрестижніший район Києва, це також дивовижні краєвиди та величезна кількість зелених насаджень. З вікон Edeldorf можна милуватися Печерськими пагорбами, Дніпром, Києво-Печерською Лаврою, краєвидами Ботанічного саду та монументом Батьківщині-матері. Розвинена інфраструктура району забезпечить всі потреби, а завдяки близькості ключових транспортних магістралей нотаріуси зможуть легко дістатися до різних районів Правого та Лівого берегу, вокзалу та аеропортів. Здача в експлуатацію 2022 рік. За посиланням можна передивитись хід будівництва: https://youtu.be/99Oiz7Ud5jE

Київське відділення НПУ продовжило серію професійних дискусій в сфері нотаріату. 12.03.2021 відбулася зустріч «Проблеми іпотечних правовідносин. Адміністративний контроль у сфері іпотечних відносин», у якій взяли участь нотаріуси, державні реєстратори, адвокати, представники Міністерства юстиції України, Офісу Президента України, судді Верховного Суду та ін. Предметом обговорення учасників заходу були, зокрема, проблемні питання реалізації кредиторами своїх прав щодо звернення стягнення на майно, що є предметом іпотеки, а також судова практика та практика Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції України. https://vnpu.kiev.ua/?p=4214

За результатами професійного обговорення учасники дійшли згоди:

 1. Звернути увагу Кабінету Міністрів України та Міністерства юстиції України на необхідність невідкладного виконання Указу Президента України від 22.07.2019 № 542 «Про заходи щодо протидії рейдерству»,
 2. Звернути увагу Кабінету Міністрів України та Міністерства юстиції України на необхідність невідкладного виконання Указу Президента України від 08.11.2019 № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», яким передбачено розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України,
 3. Погодитися із позицією, висловленою суддями Верховного Суду про те, що розгляд судами справ, предметом яких є оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації не вплине на завантаженість судів та оперативність розгляду таких справ та направити відповідну Резолюцію до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України та Міністерства юстиції України.

17.03.2021, в рамках всеукраїнського безкоштовного вебінару, Голова відділення Козаєва Наталія, розповіла про необхідність неухильної підтримки інформаційної безпека робочого місця нотаріуса та поділилася дієвими механізмами захисту.

19.03.2021 проведено професійну зустріч-бесіду «Вага печатки нотаріуса», учасники якої (Козаєва Н., Бабенко В., Сибіга С., Кирилюк Д., Верповська О., Желінський В.) спробували відповісти на важливе питання участі нотаріуса в договірних відносинах сторін – зайві витрати чи додаткові гарантії? https://vnpu.kiev.ua/?p=4220

У квітні 2021 року Відділенням НПУ у м. Києві створено сайт проблемних об’єктів нерухомості, бізнесу, підроблених документів, до якого долучається оперативна інформація, за допомогою якого нотаріуси можуть отримати інформацію щодо об’єктів та суб’єктів, відносно яких вчиняють нотаріальні дії.

У травні 2021 року Нотаріуси Києва та члени Правління прийняли участь у Всеукраїнському Форумі Україна 30.Земля. Разом з учасниками обговорювали ризики, переваги, труднощі запуску ринку землі та участь кожного з нас в цих процесах. Будемо боротися за справедливість можливостей для кожного. Людина – господар на своїй землі.

Завершено розробку та запроваджено Базу нотаріусів Відділення нотаріальної палати в м. Києві. З метою ефективного та повного наповнення даного ресурсу просимо нотаріусів міста Києва заповнити свої дані на сайті Відділення. http://database.vnpu.kiev.ua/

У червні 2021 Правлінням НПУ у м. Києва прийнято рішення щодо подачі до МОЗ списку нотаріусів, бажаючих пройти колективну вакцинацію нотаріусів міста Києва. Протягом тижня ми зібрали відповідні заяви від колег Києва та області.  Зазначимо, що у країни розпочалася вакцинація проти COVID-19. компаній, які мають у своєму штаті понад 50 осіб, охочих щепитися. Вакцинація проводиться  вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Організовані колективи вакцинують у кожному регіоні України в тій послідовності, в якій вони записувалися через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я.

Як результат, більше 200 нотаріусів міста Києва пройшли два етапи вакцинування та захистили своє здоров’я.

На виконання рішення Чергового З’їзду нотаріусів України, який відбувся 17 червня 2021 року, та рішення Правління Відділення Нотаріальної палати України в м. Києві від 23 червня 2021 року – правління запросило кожного нотаріуса України долучитись до дієвого обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності» (реєстраційний номер № 5644).

Пропозиції, надіслані нотаріусами міста Києва були передані на опрацювання відповідних комісій НПУ.

Голова відділення Козаєва Наталія прийняла участь у Міжнародної науково-практичної конференції «25-річчя Конституції України: національна традиція та європейські стандарти конституціоналізму» де обговорювали дуже важливі питання змін до Конституції України.

Продовжив роботу YouTube канал Відділення нотаріальної палати у м. Києві. Для врахування у роботі з КБВ та у ЄДР Відділення НПУ у м. Києві підготувало відео семінар: «Про КБВ, форму та структуру власності, зміни з 11.07.2021 року, зміни роботи в ЄДР» Вікторія Бабенко, заступник голови Відділення НПУ в м. Києві, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу надала роз’яснення сутності всіх нововведень.

Для зручності відвідування державного нотаріального архіву у приміщенні архіву  підтримується розміщений ще у 2017 році комп’ютер та принтер, постійно забезпечений папером та заправлений картридж, щоб нотаріуси мали можливість безпосередньо у приміщенні архіву виправити та передрукувати документи.

Підтримується та постійно адмініструється відділенням електронний запис до архіву.

Продовжила роботу створена наприкінці 2020 року група у telegram каналі https://t.me/joinchat/V4QZ-sMps0OMxgBy, в якій нотаріуси Києва оперативно отримують відповіді від співробітників архіву, на будь які питання відносно формування справ та архіву, з метою створення та забезпечення єдиної практики.

З відкриттям ринку землі концептуально змінилося багато підвалин земельного законодавства. Саме нотаріату належить провідна роль щодо правильного формування нотаріальної практики, не дивлячись на усі проблеми у законодавчому регулюванні та політичній площині. З метою обміну практикою, обговорення гострих питань в земельних правовідносинах, у telegram каналі створено групу «Нотаріат та ринок землі» https://t.me/joinchat/6_aQ-jEoaJZiNTgy .

04.09.2021 року відбулося святкування «Дня нотаріату». Цього разу ми вирішили змінити формат проведення заходу. Не потрібні були підбори, сукні та краватки!

Активне святкування в гарному місці на свіжому повітрі на берегах Дніпра – на газоні. Сподіваємося, що кожен зміг провести цей час в колі друзів та колег на свій смак, та прийняв активну участь у цікавій активній програмі “1+1”.

Учасників заходу чекали не лише фотозона, цікаві розваги, стенд-ап виступи та танцювальна програма, але й різні смаколики.

Окрема подяка за організацію та проведення членам Правління – Наталії Козаєвій, Олені Верповській та Нелі Остапчук.

Тріумфальною перемогою завершилася участь команди міста Києва в Ukraine notary games, що проходили у місті Дніпро 9-11 вересня 2021 року.

Ми отримали золото в загальнокомандному заліку!

Золото отримала футбольна команда нотаріусів міста Києва у складі Рудюка Максима, капітан команди, Осипенка Дмитра, Рогози Олександра, Крушельницького Павла, Отришенка Андрія, Животовського Максима, Легкобита Станіслава, Легкого Вадима та Леонтьєва Гліба. Шість років команда Києва йшла до цієї перемоги!

Срібло отримала волейбольна команда нотаріусів міста Києва у складі Брагіної Наталії, капітан команди, Татаріної Олесі, Сомова Ігора, Лігуна Андрія, Демидова Дениса, Животовського Максима.

Шахмати, шашки! Цього року ми здивували колег! Олексій Малий та Юрій Тасун забрали золото і срібло в обох видах змагань!

Руслана Ричок здобула золото серед жінок у змаганнях з настільного тенісу та стала четвертою у грі серед чоловіків!

Ірина Мельник здобула Срібло у плаванні!

Нотаріуси Києва не лише розумні, але й сильні. Оксана Косенко – Срібло у піднятті гантелі!

Юлія Пляшко, помічник Галини Іванової, здобула Бронзу у Кидках у корзину.

Вадим Рогач взяв Бронзу в змаганнях з бадмінтону.

У Великому тенісі відзначилися Олена Стрельченко – Срібло та її юрисконсульт Олександр Оксентюк – Золото! Золото в мікстах також їх!

А нова пара Олександр Колотілов та Олена Мурашківська взяла п’яте місце!

Окрема увага цього року була прикута до команди Києва у Гонці націй!

Друге місце в категорії Masters! Складна трасса! Неймовірні перешкоди! Але, для Андрія Лігуна, Катерини Рубльової, Олесі Татаріної, Миколи Семеряка та Андрія Нечипорука – це не перешкоди!

Категорія «Я вже переміг», в котрій оцінювався креатив, Київ здивував навіть сам себе!

Золото у зворушливих та чуттєвих Кошенят (Сабрина Сибіга, Марина Тиминюк, Ірина Мельник, Татьяна Тарасюк та супер-герой Микола Семеряк – помічник Розсохи Сергія). Команда Bella chao пройшла дистанцію за сценарієм популярного фільму. Козаєва Наталія, Неля Остапчук, Брагіна Наталія, Легкобит Станіслав, Андрій Отрищенко, помічник Віталіни Грушицької, зняли відео, яке передивилося вже більше тисячі людей! Команда «Я в нотаріусє» розчулила серця присутніх (Олександр Рогоза, Віталіна Грушицька, Вікторія Бабенко, Катерина Дубенко та Валерія Кошева).

Відділення НПУ у м. Києві було організовано проведення Загальних зборів нотаріусів міста Києва, призначених на 21.07.2021 о 14 год. 00 хв. з порядком денним про звіт правління Відділення та вибори його нового складу, про вибори представників Київського міського нотаріального округу до Ради НПУ та комісій НПУ.

З метою запровадження практики відритих та прозорів виборів до складу Ради НПУ, Комісії з питань професійної етики та Ревізійної комісії НПУ, членів Правління та Голови Відділення, відділенням НПУ у місті Києві було представлено веб-сторінку, присвячену черговим виборам. Кожен нотаріус міг ознайомитися з інформацією про кандидатів, почитати їх програми та думки щодо самоврядування.

Однак, Загальні збори нотаріусів не відбулися з причини відсутності кворуму, у чому в значній мірі позначилася ситуація з епідемією коронавірусу та карантинними заходами в столиці України.

Тому, правлінням Відділення НПУ в м. Києві, з метою прийняття рішень по порядку денного Загальних зборів нотаріусів, було прийняте рішення про проведення Загальних зборів нотаріусів м. Києва шляхом дистанційного електронного голосування, яке тривало у період з 09.00 год. 23 вересня по 12.00 год. 04 жовтня 2021 р.

Також, для зручності учасників голосування, Правлінням було затверджено і розміщено на сайті Відділення Алгоритм дистанційного голосування для користувачів під час проведення Загальних зборів нотаріусів міста Києва та прийняття рішень з різних питань шляхом дистанційного електронного голосування.

04.10 2021 о 12 год. 00 хв. завершилося дистанційне електронне голосування за результатами якого:

 1. Затверджено Звіт Правління відділення Нотаріальної палати України в місті Києві про свою роботу за 2020 рік.
 2. Обрано новий склад Правління:

БАБЕНКО Вікторія Вікторівна – заступник Голови Відділення,

ЛЕОНТЬЄВ Гліб Олегович

ВЕРПОВСЬКА Олена Володимирівна

ЮР-КАПІНОС Андрій Євгенович

ВАЛІГУРА Ганна Валеріївна

СОВРАС Олена Юріївна

ПЕТРОВА Ірина Григорівна

ОСТАПЧУК Неля Вікторівна

ПАРУСОВА Галина Михайлівна

СИБІГА Сабріна Еглерівна.

 1. Обрано БАДАХОВА Юрія Назіровича у члени Ради НПУ,
 2. Обрано ШАПЧЕНКО Марію Іванівну у якості представника від Києва в комісію з питань професійної етики НПУ,
 3. Обрано КИЯНИЦЮ Аллу Федорівну у якості представника від Києва в ревізійну комісію.

У відповідності до Положення про порядок проведення загальних зборів нотаріусів міста Києва та прийняття рішень з різних питань шляхом дистанційного електронного голосування, затвердженого рішенням Правління відділення НПУ в м. Києві (протокол №48 від 20.07.2021 року), за результатами голосування, сформованими програмою, складено протокол загальних зборів нотаріусів міста Києва, проведених шляхом дистанційного електронного голосування, який розміщено на сайті Відділення.

Оскільки питання обрання Голови Правління було виключено з електронного бюлетеню, прийняли до виконання і врахування в роботі правління Відділення НПУ в м. Києві норму «Типового положення про Відділення Нотаріальної палати України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі», підпунктом 8 п.3.7. якого передбачено, що «після завершення строку повноважень Голови Відділення, він виконує свої обов’язки до обрання нового Голови Відділення».

Правління Відділення НПУ у м. Києві веде постійну роботу щодо аналізу загальної ситуації та можливості проведення Загальних зборів нотаріусів м. Києва.

Крім того, з метою недопущення відсутності можливості прийняття рішень з нагальних питань діяльності Відділення, впроваджено нову систему електронного голосування на сайті https://www.voting.vnpu.kiev.ua/.

Щодо забезпечення таємного голосування отримано позитивний Висновок експерта за результатами проведення комп’ютерно-технічного дослідження веб-ресурсу системи дистанційного голосування для Відділення Нотаріальної палати України в м. Києві.

У період з 03.11. до 08.11.2021 включно тривало опитування щодо можливості участі (особистої присутності) у загальних зборах нотаріусів міста Києва 01.12.2021.

Опитування проводилося у відповідності до п.3.2. Типового положення про Відділення Нотаріальної палати України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (в редакції від 20.04.2018 р.).

За результатами опитування, більшість висловилася за перенесення дати зборів, враховуючи ситуацію, щодо поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2ь та/або проведення зборів шляхом електронного дистанційного голосування. Сподіваємося, 2022 рік дозволить реалізувати заплановані зустрічі колег!

Досягненням колег міста Києва стало рішення Окружного адміністративного суду міста Києва за позовом приватного нотаріуса до Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 12 березня 2019 року (№ 640/20482/18. Позов задоволено та визнано законним розміщення біля офісів нотаріусів інформаційних вивісок з написом «НОТАРІУС».

(https://reyestr.court.gov.ua/Review/80535004).

15 грудня в День працівників суду, Правлінням Відділення Нотаріальної палати в місті Києві організовано робочу зустріч з суддею Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Чумаком Юрієм Яковичем.

На зустрічі були присутні Президент НПУ В. Марченко, Голова Правління Відділення у м. Києві Н. Козаєва, приватні нотаріуси В. Бабенко, Г. Парусова, С. Сибіга, М. Черниш, А. Юр-Капінос, юрисконсульт НПУ В. Бірюков.

Відео доступно нотаріусам за посиланням: https://npu.ua/news/kyiv1512/

Обговорили нагальні питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у розрізі викладення у новій редакції ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», який набрав чинності з 16.01.2020.

За зверненнями Правління Відділення НПУ у м. Києві у 2021 році, нотаріуси міста Києва отримали заохочення та нагороди:

Подяка Президента Нотаріальної Палати України – Теуту Євгенія Павлівна, Васютенко Анжела Миколаївна.

Почесна грамота Президента НПУ – Валігура Ганна Валеріївна.

Подяка Нотаріальної палати України – Солошенко Андрій Віталійович.

Почесна грамота Нотаріальної палати України – Савельєв Андрій Юрійович.

Нагрудний знак «За заслуги перед нотаріатом» – Парусова Галина Михайлівна, Соврас Олена Юріївна.

Нагрудний знак «За особисті заслуги у становленні та утвердженні  нотаріату» – Якименко Валентина Онисимівна.

Подяка МЮУ – Бабенко Вікторія Вікторівна.

Почесна грамота МЮУ – Козаєва Наталія Михайлівна.

Рада НПУ підтримала подання відділення НПУ в м. Києві щодо присвоєння завідувачці 16-ою Київською державною нотаріальною конторою Шапченко М.І. почесного звання «Заслужений юрист України» для подальшого його проходження у встановленому порядку.

За поданням Правління відділення НПУ в місті Києві до Київського міського голови В. Кличка, нотаріусам Київського міського нотаріального округу Бабенко Вікторії Вікторівні, Верповській Олені Володимирівні, Герасименко Наталії Миколаївні, Кирилюк Олені Юріївні, Козаєвій Наталії Михайлівні, Леонтьєву Глібу Олеговичу, Майоровій Аллі Володимирівні, Остапчук Нелі Вікторівні, Парусовій Галині Михайлівні, Петровій Ірині Григорівні, Середі Вікторії Георгієвні, Шапченко Марії Іванівні, Шевченко Дарині Геннадіївні було оголошено подяку за вагомий особистий внесок у розвиток державної правової політики, високий професіоналізм, активну участь у самоврядній діяльності нотаріальної спільноти (Нотаріальної палати України) та з нагоди Дня нотаріату.

Правління Відділення НПУ у м. Києві, з метою представлення інтересів нотаріусів, захисту професійного самоврядування направлено пропозиції, звернення, листи тощо до Ради НПУ, з наступних питань:

 1. Пропозиції щодо розміщення на сайті НПУ в розділі «Комісії палати» крім даних про членів комісій також інформацію про роботу та прийняті рішення постійних комісій НПУ та робочих груп, створених Радою НПУ, річні та інші звіти комісій про свою роботу та протоколи засідань комісій, що необхідно для виконання права членів НПУ, передбаченого п.п.8 п.4.1. Статуту НПУ, «знайомитися з протоколами…засідань комісій НПУ, будь-яких робочих груп, які створюються Радою НПУ або З’їздом нотаріусів України».
 2. Пропозиції щодо створення спеціальної сторінки з переліком прийнятих НПУ стратегічних програм, цільових програм, окремих планів заходів НПУ, на якій розміщувати як самі ці документи, так і звіти та інформацію про стан їх виконання (по кожній програмі або плану на окремій сторінці).
 3. Проведення заходу щодо запуску в дію Кодексу правил професійної етики нотаріусів України, прийнятому З’їздом нотаріусів України 20.04.2018 р., шляхом затвердження його Міністерством юстиції України згідно до підпункту «і» пункту 2 частини першої ст.12 Закону України «Про нотаріат».
 4. Необхідність підготовки Радою НПУ та подання в установленому порядку через відповідні органи законопроекту стосовно збільшення кількості нотаріальних дій (розширення повноважень нотаріуса саме в нотаріальних діях).
 5. Пропозиції щодо внесення змін до нормативних актів НПУ в частині того, щоб переформувати або розділити Методичну раду на два підрозділи, з яких один підрозділ буде напрацьовувати роз‘яснення, а інший підрозділ буде оформлювати пропозиції щодо внесення змін до законодавства і буде активно співпрацювати в Комітетах ВРУ.
 6. Пропозиції щодо опрацювання та внесення змін до нормативних актів в частині того, щоб виключити нотаріуса з переліку суб‘єктів фінансового моніторингу.
 7. Пропозиції щодо відсутності модерації та запровадження відкритості спілкування до проекту «Правил групи «Офіційна група Нотаріальна палата України» в мережі Фейсбук».
 8. Пропозиції щодо внесення змін до Положення про Комісію НПУ з питань професійної етики нотаріусів

За минулий 2021 рік розглянуто 19 скарг на дії нотаріусів.

Направлено 43 подання до Ради НПУ з питання звільнення нотаріусів від сплати внесків до НПУ з причини зупинення діяльності у зв’язку з народженням дитини, декретними відпустками державних нотаріусів, тривалою хворобою та встановленням інвалідності, а також подання на списання заборгованості щодо нотаріусів, які з різних причин припинили нотаріальну діяльність.

Продовжилася робота з питання налагодження фінансової дисципліни нотаріусів м. Києва по сплаті членських внесків, приймали активну участь у розгляді звернень нотаріусів та скарг на дії нотаріусів м. Києва.

Направлено чергові нагадування боржникам про необхідність погашення заборгованості за внесками та підготовлено подання на Комісію НПУ з питань етики нотаріусів по фактам порушення окремими членами НПУ статутних вимог щодо сплати внесків членами НПУ.

У зв’язку з поданою заявою Членом Правління Оступчук Н.В. про припинення своїх повноважень, у зв’язку зі зміною місця провадження нотаріальної діагності та зміною нотаріального округу, у відповідності до Положення про порядок проведення загальних зборів нотаріусів міста Києва та прийняття рішень з різних питань шляхом дистанційного електронного голосування (п. 2.7.) та на виконання рішення Правління від 05.10.2021 (Протокол №52 засідання Правління відділення Нотаріальної палати України у м. Києві, що проведено дистанційно в режимі «он-лайн» зустрічі), з метою недопущення зменшення кількісного складу Правління, вважати обраним членом Правління наступного кандидата по набраним балами за результатом рейтингового голосування.

Враховуючи результати голосування нотаріусів міста Києва на загальних зборах, проведених шляхом дистанційного електронного голосування у період з 09.00 год. 23 вересня по 12.00 год. 04 жовтня 2021 р, прийнято рішення затвердити Членом Правлінням наступного обраного кандидата – Грушицьку Віталіну Віталіївну, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу.

З інформацією про структуру, штат та використання коштів Відділення, Ви завжди можете ознайомитися на нашому сайті.