Увага! Відбувається дистанційне електронне голосування!

Доброго дня шановні нотаріуси Києва! Відбувається дистанційне електронне голосування!

25.06.2021 року у відповідності до вимог Статуту Нотаріальної Палати України та Типового положення про Відділення Нотаріальної палати України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі Правлінням Відділення НПУ у м. Києві було оголошено проведення Загальних зборів нотаріусів міста Києва 21.07.2021 (двадцять першого липня дві тисячі двадцять першого року) о 14 год. 00 хв. з наступним порядком денним:
1. Звіт Правління відділення Нотаріальної палати України в місті Києві про свою роботу за 2020 рік.
2. Вибори Голови відділення НПУ в м. Києві.
3. Вибори Заступника Голови відділення НПУ в м. Києві.
4. Вибори членів правління відділення НПУ в м. Києві.
5. Вибори члена Ради від відділення НПУ в м. Києві.
6. Вибори представника відділення НПУ в м. Києві до Ревізійної Комісії НПУ.
7. Вибори представника відділення НПУ в м. Києві до Комісії з питань професійної етики нотаріусів НПУ
8. Різне.

Однак, Загальні збори нотаріусів не відбулися з причини відсутності кворуму, у чому в значній мірі позначилася ситуація з епідемією коронавірусу та карантинними заходами в столиці України.
Враховуючи викладене, керуючись Типовим положенням про Відділення Нотаріальної палати України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, з урахуванням Положення «Про порядок проведення загальних зборів нотаріусів міста Києва шляхом дистанційного електронного голосування», 20.09.2021 року було оголошено про проведення Загальних зборів нотаріусів м. Києва шляхом дистанційного електронного голосування та встановлено наступний час (період) проведення голосування: 12 днів, з 09.00 год. 23 вересня по 12.00 год. 04 жовтня 2021р.
Дистанційне електронне голосування розпочато! Виконайте свій обов’язок, проявіть небайдужість та проголосуйте!

Для проведення електронного голосування правлінням Відділення затверджено відповідний бюлетень, за яким вони зможуть проголосувати з використанням системи електронного голосування на сайті Відділення НПУ в м. Києві за електронною адресою https://www.voting.vnpu.kiev.ua/

В бюлетені для голосування по відповідним питанням порядку денного Загальних зборів внесені питання порядку денного та прізвища кандидатів, які були запропоновані нотаріусами в процесі підготовки та проведення Загальних зборів нотаріусів та по яким не було самовідводів.
Це черговий крок по демократизації механізмів самоврядування нотаріальної спільноти, коли стане можливим публічно висовувати кандидатури, публікувати інформацію про кандидатів, їх думки, цілі і, навіть, програми діяльності!
Звертаємо Вашу увагу, що питання обрання Голови Правління виключено з електронного бюлетеню, з причини висловленої в листі Президента Нотаріальної Палати України Марченко В.М. особистої думки щодо визнання електронного голосування таким, що забезпечує таємність голосування (додаються наш листы відповідь Президента НПУ)).
На наш погляд, думка автора листа суперечить положенням нормативно-правових актів України щодо виборчого процесу та отриманого Висновку експерта за результатами проведення комп’ютерно-технічного дослідження веб-ресурсу системи дистанційного голосування для Відділення Нотаріальної палати України в м. Києві, не містить посилань на нормативні акти НПУ з питань електронного голосування (які просто відсутні і чомусь не розроблені за роки епідемії та карантину).
Тому щодо цього нами буде викладена додатково позиція правління Відділення НПУ в м. Києві та направлені на розгляд Комісії НПУ з аналітично-методичного забезпечення та Експертно-правової комісії при НПУ матеріали щодо можливості проведення згаданих вище Загальних зборів та дистанційного електронного голосування, як таємного голосування, для отримання їх висновків, а до Ради НПУ клопотання про необхідність нагальної розробки нормативної бази НПУ для створення механізму дистанційного голосування та участі всіх нотаріусів України в прийнятті стратегічно важливих питань в діяльності нотаріату і НПУ.
Також з незрозумілої причини Президент НПУ відмовив в проханні Відділення НПУ в м. Києві розмістити на сайті НПУ інформацію про проведення Загальних зборів нотаріусів м. Києва шляхом дистанційного електронного голосування як просте повідомлення в розділі «Новини НПУ», що допомогло б більш широко донести її до нотаріальної спільноти м. Києва, та яка була б корисною для наших колег з інших регіонів.
Тому Правління Відділення НПУ в м. Києві також прийняло рішення повернутися до питання про вибори голови Відділення НПУ в м. Києві (і проведення Зборів дистанційно або в приміщенні) після отримання офіційних висновків Комісії НПУ з аналітично-методичного забезпечення та висновків Експертно-правової комісії при НПУ та рішення Ради НПУ щодо можливості реалізації права нотаріусів вибирати голову відділення НПУ шляхом таємного дистанційного електронного голосування.
З метою забезпечення прав нотаріусів не лише м. Києва, і всіх нотаріусів України на особисту участь у стратегічно важливих рішеннях нотаріальної спільноти України правління Відділення вирішило направити до Ради НПУ клопотання про термінову розробку та затвердження Радою НПУ порядку проведення Зборів нотаріусів України та Загальних зборів нотаріусів Відділень шляхом дистанційного електронного голосування, що нагально необхідне в умовах епідеміологічних та карантинних заходів. Таким чином буде створено механізм прийняття рішень, за якого неможливо буде взагалі тиснути на голосувальників (бо їх тисячі і вони знаходяться в своїх кабінетах), буде передбачено попереднє висування кандидатів на всі посади в НПУ (від Президента до членів комісій), виключена можливість висовувати з голосу кандидатів на вищі посади в НПУ, вибори їх практично без публічного обговорення тощо.
Також звертаємо увагу, що Катерина Яцино, як кандидат у члени Правління, подала заяву про самовідвід, тому також виключена з бюлетеню.

Необхідна для голосування інформація: https://vnpu.kiev.ua/?p=4413

З усіх питань, які виникають у Вас при авторизації на сайті можете телефонувати:

Леонтьєв Гліб +380672353323, Козаєва Наталія +380503300995, Бабенко Вікторія +380675014818

З повагою та надією на Ваше розуміння, підтримку та активну участь в нотаріальному самоврядуванні!

З повагою, Правління Відділення Нотаріальної палати України в м. Києві

Додатки: